Milani pëson debakël në Romë! Hysaj me shokë feston 

Futboll

Milani pëson debakël në Romë! Hysaj me shokë feston 

Nga: K. G. Më: 24 janar 2023 Në ora: 22:34
Lazio

Milani ka pësuar debakël në Romë, me rezultat 4:0 nga Lazio, në takimin e javës së 19-të në Serie A.

Futbollisti i kombëtares së Shqipërisë, Elseid Hysaj, me Lazio-n festojnë fitoren me rezultat 4:0 ndaj kampionit në fuqi, Milani.

Askush nuk e ka pritur një disfatë të tillë të Milanit.

Golat i realizuan Milinkoviq-Saviq (4'), Zaccagni (38'), Luis Alberto (67') e Felipe Anderson (75').

Napoli kryeson me 50 pikë, pasojnë Milani me 38, Lazio 37, Inzeri 37. Roma 37 etj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat