Ferizaj fiton dhe në barazh do të kërkojë mbetjen në elitë

Futboll

Ferizaj fiton dhe në barazh do të kërkojë mbetjen në elitë

Më: 28 maj 2023 Në ora: 17:24
Ferizaj

Ferizaj ka shënuar fitoren me të rëndësishme të edicionit, duke e mposhtur me rezultat 2:1 Dukagjinin e Klinës, në takimin e javës së fundit përkatësisht 36-të të elitës së futbollit të Kosovës.   

Në minutën e 14-të, Albin Krasniqi godet nga 17-18 metra në këndin e poshtëm, portieri Haxhihamza e ndal e pak edhe shtylla por Bujar Shabani topin e rikthyer nga afërsia e fut në rrjetë, 1:0.

Ferizaj ka shënuar fitore në çastet e fundit me rezultat 2:1 ndaj Dukagjinit.

Ndeshja zgjati 107 minuta  

Ferizaj përfundon në vend të tetë me 41 pikë dhe Dukagjini në të katërtin me 50 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat