E besoni: Nëna e Ibrahimovicit është shqiptare! - Bota Sot
E besoni: Nëna e Ibrahimovicit është shqiptare!

Futboll

E besoni: Nëna e Ibrahimovicit është shqiptare!

Më: 23 gusht 2016 Në ora: 14:15
Zlatan Ibrahimovic

Nëna e sulmuesit të Manchester Unitedit, Zlatan Ibrahimovic është shqiptare, sipas një biografie të yllit suedez.

Zlatan Ibrahimovic ka “gjak” shqiptari.

Sulmuesi i Manchester Unitedit është një prej futbollistëve më të mirë në botë.

Kurse, sipas një biografie të publikuar nga faqja zyrtare e Paris Saint-Germain, thuhet se reprezentuesi i Suedisë ka nënën gjysmë kroate dhe gjysmë shqiptare.

Ibrahimovic lindi në vitin 1981 në Malmo të Suedisë.

Ai është i biri i Shefik Ibrahimoviçit, i cili është me prejardhje nga Bosnja dhe Hercegovina, dhe i nënës kroate/shqiptare, Jurka Gravic, e cila është lindur në rrethinën e Zaras (Zadar).

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat