Kosova është bashkë me Andorrën, San Marinon dhe Gjibraltarin - Bota Sot
Kosova është bashkë me Andorrën, San Marinon dhe Gjibraltarin

Futboll

E diel, 21 tetor 2018

Kosova është bashkë me Andorrën, San Marinon dhe Gjibraltarin

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 18:08
Kosova është bashkë me Andorrën, San Marinon dhe Gjibraltarin

Në vazot e caktuara, Kosova është bashkë me Andorrën, San Marinon dhe Gjibraltarin në kuadër të vazos katër në Ligën D.

Në kuadër të Ligës D do të jenë katër grupe me nga katër kombëtare. Kosova do të përballet me nga një ekip prej secilës vazo.

Vazot e plota në Ligën D:

Vazo 1: Azerbajxhani, Maqedonia, Bjellorusia, Gjeorgjia

Vazo 2: Armenia, Letonia, Ishujt Faroe, Luksemburgu

Vazo 3: Kazakistani, Moldavia, Lihtenshtajni, Malta

Vazo 4: Andorra, Kosova, San Marino, Gjibraltari

Fituesit e katër grupeve hyjnë në Ligën C për edicionin e vitit 2020.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test