Real Madrid cakton çmimin për shitjen e Bale - Bota Sot
Real Madrid cakton çmimin për shitjen e Bale

Futboll

E hënë, 22 tetor 2018

Real Madrid cakton çmimin për shitjen e Bale

Më: 13 dhjetor 2017 Në ora: 07:44
Gareth Bale

Real Madrid ka caktuar çmimin për shitjen e Gareth Bale.

Gareth Bale pritet të largohet nga Real Madrid.

“Diario Gol” raporton se klubi madrilen tashmë ka caktuar çmimin për shitjen e yllit uellsian në vitin 2018.

Real Madrid kërkon 90 milionë euro për shitjen e tij nga Santiago Bernabeu pasi e bleu për 100 në verën e vitit 2013.

Bale ka zgjuar interesim nga dy klube të mëdha nga Premierliga. Manchester United dhe Tottenham Hotspur kanë shfaqur interesim për rikthimin e tij në futbollin anglez.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test