Sol Campbell bëhet menaxher? - Bota Sot
Sol Campbell bëhet menaxher?

Futboll

E premte, 19 tetor 2018

Sol Campbell bëhet menaxher?

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 19:30
Sol Campbell

Legjenda e futbollit anglez, Sol Campbell është afër ta provojë aventurën e trajnerit.

Ish-lojtari i Arsenalit, është në bisedime me ekipin Oxford United.

43-vjeçari e mbylli karrierën në vitin 2011 te klubi i Newcaslte United. Ai mund ta filloj aventurën si trajner së shpejti.

Oxford është në vendin e 10’të në Ligën e Dytë të Anglisë.

Kujtojmë se Campbell përveç Newcaslte dhe Arsenal, luajti edhe për klube, Tottenham, Portsmouth dhe Notts County.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test