160 milionëshi e shënon golin e parë me fanellën e Barcelonës - Bota Sot
160 milionëshi e shënon golin e parë me fanellën e Barcelonës

Futboll

E shtunë, 17 nëntor 2018

160 milionëshi e shënon golin e parë me fanellën e Barcelonës

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 22:49
Coutinho

Barcelona po fiton 1-0 kundër Valencias në Mestalla. Coutinho gjeti golin e parë me fanellën e Barçës.

I transferuari nga Liverpooli për 160 milionë euro në afatin kalimtar të janarit, Philippe Coutinho, ka realizuar golin e parë me fanellën e Barcelonës.

Philippe Coutinho realizoi në minutën e 50’të kundër Valencias në Kupën e Mbretit, pak minuta pasi hyri në lojë, në fillim të pjesës së dytë.

Ky është goli i parë për brazilianin me klubin katalunas dhe shumë i rëndësishëm, pasi tani Valencia duhet të shënojë tre gola nëse dëshiron të arrijë në finale të Copa del Rey, aty ku Sevilla po pret të mësojë kundërshtarin. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test