10 trajnerët më të mirë në Evropë - Bota Sot
10 trajnerët më të mirë në Evropë

Futboll

E martë, 23 tetor 2018

10 trajnerët më të mirë në Evropë

Më: 10 shkurt 2018 Në ora: 15:40

Valverde është trajneri më i mirë në Evropë sipas “Mundo Deportivo”, duke u bazuar në ndeshjet e luajtura në Ligë dhe fitoret e arritura pas vetëm disa muajsh te Barcelona.

“Mundo Deportivo” ka publikuar listën prej 10 trajnerëve më të mirë në Evropë që kanë përqindjen e fitoreve më të mirë në top pesë ligat evropiane (La Liga, Premier League, Serie A, Bundesliga dhe Ligue 1).

I pari në listë gjendet Ernesto Valverde i Barcelonës që pas 22 ndeshjeve, ka arritur 18 fitore dhe katër barazime, asnjë humbje.

Në vend të dytë gjendet Masimilliano Allegri me 103 fitore në 137 ndeshje, me përqindje të fitoreve 75, kurse top 3 kompletohet me trajnerin e Real Madridit, Zinedine Zidane, që pas 79 ndeshjeve në La Liga, ka arritur 57 fitore, 72%

Top 10 trajnerët me përqindjen më të mirë të fitoreve në klubet e tyre përkatëse në Ligë.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test