Ylli i Gjermanisë “godet” rëndë Buffonin - Bota Sot
Ylli i Gjermanisë “godet” rëndë Buffonin

Futboll

E martë, 13 nëntor 2018

Ylli i Gjermanisë “godet” rëndë Buffonin

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 16:44
Mario Basler

Mario Basler , kampion i Evropës me Gjermaninë në vitin 1996 dhe nënkampion i Ligës së Kampionëve me Bayernin më 1999, thotë se koha e Buffonit ka mbaruar.

Ai ka shtuar se numri një i Juventusit është dashur të tërhiqet pasi klubi nuk mund të ketë sukses me të në portë.

“Gigi ka qenë një portier i jashtëzakonshëm, por nganjëherë na mungon mundësia për të dalë në pension, por unë jam ndalur në moshën 33 vjeç. Klubi dhe trajneri duhet t’i kishin thënë atij se kishte ardhur është koha për ti thënë “stop” futbollit. Buffon ka një dëshirë të madhe për të fituar Ligën e Kampionëve, por ai nuk është më një portier ndërkombëtar, me të Juventusi nuk do të jetë në gjendje të fitojë kupën”, ka thënë gjermani.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test