Liverpooli deklasoi Porton - Bota Sot
Liverpooli deklasoi Porton

Futboll

E premte, 16 nëntor 2018

Liverpooli deklasoi Porton

Nga: K. Goca Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 22:49
Roberto Firmino

Skuadra e Liverpoolit heshti tifozët në stadiumin "Estadio do Dragao" në Porto. "Redsat" shënuan fitore me rezultat të thellë 5:0 kundër ekipit portugez Porto dhe janë me një këmbë në çerekfinalen e Champions League. Vendasit nuk ishin në elementin e duhur apo Liverpooli i drejtuar nga trajneri Jurgen Klopp ka qenë në formë të jashtëzakonshme. Në 45 minuta e parë Liverpooli konfirmoi se ka ardhur për fitore bindëse dhe për asgjë tjetër, kur udhëhoqi me rezultat o:2. Sadio Mane në minutën e 25-të dhe Mohamed Salah në atë të 29-tën shënuan për 0:2. Në pjesën e dytë, Liverpooli energjikë, Porto e paforcë që të bëj diçka. Në minutën e 53-të, Mane me mjeshtri thelloi epërsinë në 0:3 dhe i dha një siguri të plot skuadrës së tij. Se Porton nuk e kishte mbrëmjen e saj, më së miri u pa në minutën e 70-të, kur pësuan edhe golin e katërt. Futbollisti Roberto Firmino thelloi rezultatin në 0:4 dhe Mane vulosi fitoren me 0:5 (85'). LIverpooli pothuajse është i kualifikuar. 

Porto-Liverpool    0:5

Stadiumi "Estadio do Dragao" në Porto.

Gjyqtar: D. Orsato (Italia).

Shwnues: Mane (25', 53' e 85'), Salah (29') e Firmino (70').

Porto: Jose Sa, Ricardo Pereira, Reyes, Marcano, Alex Telles, Sergio Oliveira, Herrera, Marega, Otavio (Corona 46'), Brahimi (ëaris 62'), Tiquinho (Paciencia 72').

Liverpool: Karius, Alexander-Arnold (Gomez 79'), Lovren, Van Dijk, Robertson, Milner, Henderson (Matip 75'), Wijnaldum, Salah, Firmino (Ings 80'), Mane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test