Milan e mendon seriozisht rinovimin e kontratës me Gattuson - Bota Sot
Milan e mendon seriozisht rinovimin e kontratës me Gattuson

Futboll

Milan e mendon seriozisht rinovimin e kontratës me Gattuson

Më: 16 shkurt 2018 Në ora: 15:06
Gattuso

Sipas mediumit italian La Repubblica, Milan është e gatshme t’i ofrojë Gattusos një marrëveshje të re.

Ish-mesfushori e ka nisur vitin 2018 me rezultate të shkëlqyera dhe kjo nuk i ka shpëtuar pa ekuptuar drejtuesve që Genaro meriton më shumëkohë dhe shpërblim.
Gattuso ka kryesuar një skuadër të pabesueshme prej shtatë ndeshjeve pa humbjeqë nga fillimi i vitit të ri kalendarik. Drejtuesit nuk do i rrisin vetëm jetëgjatësinë me klubin por do ti përmirësojnë dhe fitimet personale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test