Griezmann: Do ta hesht Camp Nou, do ta mposht Barçën - Bota Sot
Griezmann: Do ta hesht Camp Nou, do ta mposht Barçën

Futboll

Griezmann: Do ta hesht Camp Nou, do ta mposht Barçën

Më: 1 mars 2018 Në ora: 10:39
Antoine Griezmann

Antoine Griezmann shënoi katër gola në fitoren 4-0 të Atletcos kundër Leganes në ndeshjen e Camp Nou.

Te dielën ai do të udhëtoj në Camp Nou për tu përballur me Barcelonën, stadium ky që nuk ka shënuar asnjë herë.

Megjithatë, pas ndeshjes së mbrëmshme, francezi ka thënë se do të shënoj në portën e Ter Stegen dhe do ta festojë si i “çmendur”.

“Unë kurrë nuk kam shënuar në Camp Nou, unë me të vërtetë kam kërkuar për të bërë këtë të dielën dhe të festoj,” tha sulmuesi i colchonero, i cili është pyetur edhe për të ardhmen e tij.

“Unë jam shumë i përqendruar dhe duke u përpjekur për të bërë gjëra të mëdha me klubin tim dhe përzgjedhjen time. Unë jam shumë i përfshirë në gazeta. Unë dua të fitoj Ligën, Ligën e Evropës dhe Kupën e Botës. Mos mendoni përtej asaj që mund të ndodhë. Jo nuk do të shkoj, sepse unë e kam katër vjet duke thënë të njëjtën gjë dhe unë jam ende këtu,” tha ai.

Griezmann është përmendur në mediat spanjolle se ka një marrëveshje me Barcelonën dhe do të largohet në fund të sezonit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test