Juventusit do t’i mungojnë dy superlojtarë në çerekfinale, arsye kartonët e verdhë - Bota Sot
Juventusit do t’i mungojnë dy superlojtarë në çerekfinale, arsye kartonët e verdhë

Futboll

Juventusit do t’i mungojnë dy superlojtarë në çerekfinale, arsye kartonët e verdhë

Më: 8 mars 2018 Në ora: 09:29
Juventus-Tottenham

Juventus mbrëmë ka mposhtur 1:2 Tottenhamin në Wembley, për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Fitorja ndaj Tottenhamit dhe kalimin në çerekfinale nuk ka mundu të ndodh edhe pa sakrifica për Juventusin.

Kjo pasi trajneri Massimiliano Allegri nuk mund të llogaris në dy lojtarë për ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve.

Bëhet fjalë për qendërmbrojtësin, Mehdi Benati dhe mesfushorin Miralem Pjanic, të dy për shkak të kartonëve të verdhë, pasi u ndëshkuan në fitoren 1:2 ndaj Tottenhamit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test