“Luanët e Wembleyt” - Bota Sot
“Luanët e Wembleyt”

Futboll

“Luanët e Wembleyt”

Më: 8 mars 2018 Në ora: 11:05
Higuain e Dybala

?Juventus ka shënuar fitore 1:2 ndaj Tottenhamit në Wembley, për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Fitorja e mbrëmshme e Juventusit ndaj Tottenhamit në Ligën e Kampionëve, ka bërë bujë në gazetat sportive italiane.

E çuditshme është që tre gazetat e mëdha sportive kanë lënë titull të njëjtë për fitoren e Juventusit, ani pse nuk ishin marrë vesh më parë.

“Luanët e Wembleyt”, ishte titulli i La Gazzetta dello Sport, Corriere dello Sport dhe Tuttosport.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test