Ku janë vëllezërit Muriqi, që dikur dridhnin ish Jugosllavinë - Bota Sot
Ku janë vëllezërit Muriqi, që dikur dridhnin ish Jugosllavinë

Futboll

Ku janë vëllezërit Muriqi, që dikur dridhnin ish Jugosllavinë

Nga: Kemajl Goca Më: 8 mars 2018 Në ora: 12:29
Vëllezërit Muriqi

Vëllezërit Muriqi, Fadili dhe Xhevdeti, janë në shtetet e jashtme. Ish futbollistët e mirënjohur dhe që i takojnë gjeneratës së artë të Prishtinës, në krye me Fadil Vokrrin, Kujtim Shalën, Mensur Nexhipin, Skënder Shengylin etj.

Vëllezërit Muriqi kanë qenë prej lojtarëve më të mirë të asaj kohe dhe dhanë maksimum të madh. Fadili është në Australi, ndërsa Xhevdeti merret vesh se gjendet në Gjermani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test