Letra e shokut të Astorit në mort që i përloti të gjithë - Bota Sot
Letra e shokut të Astorit në mort që i përloti të gjithë

Futboll

Letra e shokut të Astorit në mort që i përloti të gjithë

Më: 8 mars 2018 Në ora: 13:24
Momente nga varrimi i futbollistit Davide Astori

Në ceremoninë përcjellëse të ish-kapitenit të Fiorentinës, Davide Astori, mori pjesë pothuajse e gjithë Italia, përfshirë këtu edhe qindra futbollistë e trajnerë të skaudrave të Serisë A.

Në emër të skuadrës së Fiorentinës, ishte Milan Badelj ai që mbajti fjalën e rastit në nderim të kujtimit të Astorit, që u nda nga jeta mëngjesin e të dielës, pas një ataku kardiak.

Ja fjalimi prekës i Milan Badelj:

“Ju jeni vëllai dhe djali që të gjithë do të donin të kishin. Prindërit tuaj nuk bënë asgjë të gabuar me ju, as edhe një presje. Ju nuk jeni si të tjerët, jeni futbolli i vërtetë, i pastër i fëmijëve. Mendimet tona shkojnë tek nëna, babai, vëllezërit tuaj, Francesca dhe Princesha Vichy. Ke qenë një burrë mjaft I lartë dhe ne do të duhet t’i tregojmë asaj. Ju jeni dritë për të gjithë ne”, tha Badelj në fjalimin e tij.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test