Sarri: S’më intereson Juventus? Ajo ndeshje është pengu im i vetëm - Bota Sot
Sarri: S’më intereson Juventus? Ajo ndeshje është pengu im i vetëm

Futboll

Sarri: S’më intereson Juventus? Ajo ndeshje është pengu im i vetëm

Më: 16 prill 2018 Në ora: 06:49
Maurizio Sarri

Maurizio Sarri, trajneri i Napoli-t, e ka komentuar me këto fjalë luftën për titull me Juventus, me bardhezinjtë që kanë shkuar 6 pikë larg ndaj “axurrëve” pas barazimit 0-0 të këtyre të fundit në “San Siro” kundër Milan.

“Ne nuk na intereson Juventus. Po bëjmë rrugën tonë dhe po e bëjmë mirë. Në këtë moment të sezonit shikohet vetëm rezultati, por kundër Milan kemi luajtur mirë. Duhet të vazhdojmë kështu. Pengu i vetëm është ndeshja kundër Sassuolo-s, në të cilën duhej të luanim në të njëjtën mënyrë dhe ndoshta tani do të kishim disa pikë më shumë”, ka thënë Sarri.

“Mrekullia e Donnarumma? Ka qenë një pritje e jashtëzakonshme, e bërë nga një portier i jashtëzakonshëm. Nuk janë pritje që shihen shpesh në Europë. Si e imagjinoj sfidën me Juventus? Do të jetë një ndeshje e vështirë, si gjithmonë në atë stadium”.

Në fund, Sarri ka shpjeguar edhe arsyen e fërkimit me mesfushorin e Milan, Biglia, në fundin e ndeshjes: “Nuk ka ndodhur asgjë, kam parë një gjest të shëmtuar të Biglia drejtuar Insigne-s dhe jam zemëruar. Por ai më ka shpjeguar se nuk kishte thënë asgjë dhe gjithçka është mbyllur aty”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test