Anglia publikon listën për Kupën e Botës - Bota Sot
Anglia publikon listën për Kupën e Botës

Futboll

E enjte, 18 tetor 2018

Anglia publikon listën për Kupën e Botës

Më: 16 maj 2018 Në ora: 15:24
Anglia

Kombëtarja e Anglisë ka publikuar listën e plotë të futbollistëve pjesëmarrës në Kupën e Botës “Rusi 2018”.

Kampionati Botëror nis nga 14 qershori i këtij viti dhe mbaron më 14 korrik.

Trajneri, Gareth Southgate ka publikuar listën me 23 “ushtarë”, që do të luajnë në Botëror.

Befasi është ftuarja e portieri Pope dhe mbrojtësit të Liverpoolit, Alexander-Arnold.

Poashtu, një befasi është mos ftuarja e Jack Wilshere dhe Joe Hart.

Anglia në grupe gjendet me shtete si; Tunizia, Panama dhe Belgjika. Ndeshja e parë zhvillohet më 18 qershor ndaj Tunizisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test