Largohet pas vetëm një sezoni, Bonucci te super-klubi anglez - Bota Sot
Largohet pas vetëm një sezoni, Bonucci te super-klubi anglez

Futboll

E shtunë, 20 tetor 2018

Largohet pas vetëm një sezoni, Bonucci te super-klubi anglez

Më: 16 maj 2018 Në ora: 20:29
Leonardo Bonucci

Jose Mourinho po mundohet të bindë kapitenin e AC Milan Leonardo Bonucci të transferohet te Manchester United, sipas Tuttosport.

Sipas edicionit të fundit të gazetës torineze, Mou kërkon të përforcojë prapavijën e tij dhe i pari në listë është pikërisht Bonucci.

Qendërmbrojtësi do të mbushë 31 vjeç këtë muaj dhe ka kaluar një vit të vështirë te Milan. Presioni i shiritit të kapitenit i ka shtuar jashtë mase presionin italianit.

Nëse do të largohej, Milan do të bënte një përfitim të mirë, pasi pagoi 42 milionë euro për shërbimet e tij sezonin e kaluar.

Ai zgjodhi të qëndronte brenda Italisë, megjithëse kishte oferta të shumta nga jashtë vendit, për shkak se djali i tij ishte probleme serioze me shëndetin.

Fatmirësisht, i biri i tij është rikuperuar dhe një transferim në Premier League do të ishte mundësia e tij e fundit për të treguar vlerat e vërteta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test