Liverpool dhe Real Madrid, ‘hapni veshët’: Ja ku vjen deklarata epike e Mane mbi të ardhmen - Bota Sot
Liverpool dhe Real Madrid, ‘hapni veshët’: Ja ku vjen deklarata epike e Mane mbi të ardhmen

Futboll

E hënë, 15 tetor 2018

Liverpool dhe Real Madrid, ‘hapni veshët’: Ja ku vjen deklarata epike e Mane mbi të ardhmen

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 21:22
Sadio Mane

Sadio Mane ishte i lidhur me një lëvizje në Real Madrid disa javë më parë, por 26-vjeçari i ka thënë ‘Salzburger Nachrichten’ se ai nuk ka synime të largohet nga klubi pasi ai dëshiron ta respektojë kontratën e tij, i cili skadon në vitin 2021.

Ja deklarata e tij:

“Jam shumë i lumtur në Liverpool dhe kontrata ime do të zgjasë edhe tre vjet të tjera.”, tha fillimisht ai.

Megjithatë, Mane ka shtuar se ai dëshiron të fillojë të fitojë trofe në të ardhmen e afërt, diçka që Liverpooli nuk ka qenë në gjendje të bëjë nën Jurgen Klopp.

“Ju kurrë nuk e dini se çfarë do të ndodhë në të ardhmen. Unë dua të fitoj trofe, sidomos Ligën e Kampionëve.”

Mane është gati të luajë në Kupën e Botës, ku do të jetë njeriu kryesor i Senegalit, ndërsa ata duhet të dalin nga një grup i ashpër dhe fokusi i tij do të jetë vetëm në ekipin e tij kombëtar, por kur të kthehet ai do të bëjë gjithçka mund të ndihmojë Liverpulin të fitojë më në fund diçka të rëndësishme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test