Frosinone rikthehet në Serie A - Bota Sot
Frosinone rikthehet në Serie A

Futboll

E shtunë, 17 nëntor 2018

Frosinone rikthehet në Serie A

Më: 17 qershor 2018 Në ora: 06:20
Foto nga ndeshja e fundit

Frosinone është rikthyer në elitën e futbollit italian, pasi ka mposhtur 2:0 Palermon në ndeshjen e dytë të Play-Off.

Pas Parmës dhe Empolit, është Frosinone që ka siguruar inkuadrimin në Serie A.

Frosinone ka arritur ta fitojë 2:0 ndeshjen e kthimit, me golin e dytë të shënuar në fund të ndeshjes.

Kujtojmë se ndeshja e parë në ‘Renzo Barbera’ ishte fituar nga Palermo me rezultat 2:1.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test