Nesër shorti për Europa League - Bota Sot
Nesër shorti për Europa League

Futboll

E hënë, 19 nëntor 2018

Nesër shorti për Europa League

Më: 19 qershor 2018 Në ora: 16:59
Ilustrim

Nesër në Nyon të Zvicrës nga ora 13:00 bëhet hedhja e shortit për raundin e parë të UEFA Europa League. Ndërkohë UEFA tani ka ndarë skuadrat në 9 grupe, 7 grupe me nga 10 skuadra dhe 2 grupe me nga 12 skuadra.

Prishtina/Europa janë në grupin e parë dhe fituesi i këtij takimi mund të ndeshet me njërën prej 5 skuadrave bartëse, siç janë Zhalgiris Vilnius (Lituani), Molder (Norvegji), Nomme Kalju (Estoni), Fola Esch (Luksemburg) dhe Slavia Sofje (Bullgari).

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test