Më në fund është zyrtare, Emre Can firmos me Juventus! - Bota Sot
Më në fund është zyrtare, Emre Can firmos me Juventus!

Futboll

E hënë, 19 nëntor 2018

Më në fund është zyrtare, Emre Can firmos me Juventus!

Më: 21 qershor 2018 Në ora: 18:16
Emre Can

Emre Can ka finalizuar transferimin e tij tek Juventus nga Liverpool duke nënshkruar një kontratë katërvjeçare.

Gjermani 24-vjeçar i bashkohet kampionëve të Italisë me parametra zero.

Liverpool shpalli më datë 8 qershor se ish-lojtari i Leverkusen do të largohej nga klubi pasi nuk gjeti akordin për rinovimin.

Can, i cili ka shënuar 14 gola për Liverpool, do të jetë një lojtar i Juventus duke filluar nga 1 korriku.

Ai ka bërë 167 paraqitje me të Kuqtë, dhe e fundit ishte disfata në finalen e Champions League.

Can ka 20 paraqitje me Gjermaninë por nuk ishte pjesë e skuadrës së Joachim Low në Kupën e Botës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test