Ronaldo me letër të hapur: Faleminderit madrilena, ja pse u largova nga klubi - Bota Sot
Ronaldo me letër të hapur: Faleminderit madrilena, ja pse u largova nga klubi

Futboll

Ronaldo me letër të hapur: Faleminderit madrilena, ja pse u largova nga klubi

Më: 10 korrik 2018 Në ora: 18:51
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo ka zgjedhur të largohet nga Real Madrid për tu bashkuar me Juventusin.

Sulmuesi portugez përmes një letre të hapur ha njoftuar arsyet e largimit nga klubi ku arriti të fitoj gjithçka.

Kjo është letra e Ronaldos drejtuar tifozëve:

“Këto vite në Madrid dhe në këtë qytet të Madridit, kanë qenë ndoshta më të mirat të jetës sime. Kam vetëm ndjenja të mirënjohjës për këtë klub, për fansat dhe për këtë qytet. Dua vetëm të ju falenderojë për mbështetjën dhe dashurin që e kam marr nga ju. Sido që të jetë, unë besoj se ka ardhur koha për të hapur një fazë të re në jetën time dhe për këtë arsye i kam kërkuar klubit të largohem

Ndihem në këtë mënyrë dhe i kërkoj të gjithëve, dhe sidomos ndjekësve tanë, të lutem të më kuptoni mua. Kanë qenë 9 vjet unike dhe të pabesueshme, por asnjëheë nuk do të harrojë futbollin që e kam shijuar këtu në mënyrën më të mirë. Kam pasur miq të shkëlqyerë në fushë, dhe në dhomat e zhveshjës, kam ndjerë ngrohtësin e tifozëve të mrekullueshëm dhe së bashku kemi fituar 4 Liga të Kampionëve në 5 vite, po ashtu kam pasur kënaqësin që kam fituar 4 Topa të Artë dhe 3 Këpuca të Arta.

Real Madridi më ka hyrë në zemër dhe në familjen time, dhe prandaj dua të ju falenderojë të gjithëve, Faleminderit klubit, presidentit, drejtuesëve, kolegëve, doktorëve dhe të gjithëve për punën e shkëlqyer. Kam mësuar shumë nga këtu, dhe tani mendojë se është koha për një sfidë të re, unë po largohem, por kjo fanell, ky klub, gjithmone do te jete ne zemren time, ashtu siq thash para 9 viteve ne stadiumin tonë; iHALAMADRID!”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat