Roma transferon kampionin e botës nga ekipi i Francës - Bota Sot
Roma transferon kampionin e botës nga ekipi i Francës

Futboll

E diel, 18 nëntor 2018

Roma transferon kampionin e botës nga ekipi i Francës

Më: 14 gusht 2018 Në ora: 07:28
Steven N’Zonzi

Roma afër zyrtarizimit të një përforcimi të ri.

Steven N’Zonzi është afër të bëhet futbollist i Romës.

“Sky Sport” raporton se “Giallorossët’ kanë arritur marrëveshje personale me mesfushorin e Sevillas për transferimin e tij në Stadio Olimpico.

N’Zonzi ishte pjesë e ekipit të Francës, kampion në “Kampionatin botëror 2018”.

Ai së fundmi kërkohej edhe nga Arsenal. Por, në fund pritet të përfundojë te Roma për një shifër prej 30 milionë euro dhe 5 të tjera në bonuse.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test