Futbollisti meksikan vritet në fushë gjatë ndeshjes (Pamje të rënda) - Bota Sot
Futbollisti meksikan vritet në fushë gjatë ndeshjes (Pamje të rënda)

Futboll

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Futbollisti meksikan vritet në fushë gjatë ndeshjes (Pamje të rënda)

Më: 14 gusht 2018 Në ora: 23:21
Rreth 40 oficerë policie arritën në vendngjarje dhe hetuesit gjetën mbi 100 gëzhoja të përdorura në fushë.

Një futbollist meksikan u qëllua për vdekje pasi një bandë e armatosur pushtoi një ndeshje amatore dhe gjuajti mbi 100 fishekë me armë.

Burimet lokale raportuan se 20 burrat e armatosur rrëmbyer një tifoz duke u përpjekur të vjedhin telefonat celularë dhe kuletat.

Më pas, grupi dyshohet se kërkoi numrin 9 të Real Tepeaca gjatë ndeshjes kundër Tochtepec para se ata të hapnin zjarr ndaj tij brutalisht.

Pamjet e tmerrshme tregojnë futbollistin, i cili thuhet se është në të njëzetat e tij të fundit, duke u shtrirë me fytyrë poshtë në dysheme në një pellg të gjakut.

Ai u shpall i vdekur në vendngjarje.

Rreth 40 oficerë policie arritën në vendngjarje dhe hetuesit gjetën mbi 100 gëzhoja të përdorura në fushë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test