Tragjedia pas shembjes së urës, shtyhen dy ndeshje - Bota Sot
Tragjedia pas shembjes së urës, shtyhen dy ndeshje

Futboll

Tragjedia pas shembjes së urës, shtyhen dy ndeshje

Më: 16 gusht 2018 Në ora: 16:25
Tragjedia pas shembjes së urës, shtyhen dy ndeshje

Pas shembjes së urës Morandi në Xhenoa, e cila shkaktoi dhe 38 viktima, 15 të plagosur dhe të paktën 10 të humbur, liga italiane e futbollit ka zyrtarizuar shtyrjen e dy ndeshjeve të skuadrave xhenovese, në javën e parë të Serisë A.

Sampdoria-Fiorentina, si dhe Milan-Xhenoa, të programuara për t’u luajtur në dielën në 20:30, janë shtyrë për një datë tjetër, që mbetet për tu vendosur.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test