Busquets: Shpresoj që Real Madridit do t’i mungojë Ronaldo - Bota Sot
Busquets: Shpresoj që Real Madridit do t’i mungojë Ronaldo

Futboll

Busquets: Shpresoj që Real Madridit do t’i mungojë Ronaldo

Më: 19 gusht 2018 Në ora: 14:31
Sergio Busquets dhe Ronaldo

Ylli i Barcelonës, Sergio Busquets, shpreson që Real Madridi do të vuajë pas shitjes së Cristiano Ronaldos gjatë kësaj vere.

Portugezi u transferua në Juventus për 112 milionë euro, duke u larguar nga Bernabeu pas 9 vjetëve.

Ronaldo ka qenë i pamëshirshëm ndaj Barcelonës gjatë kohës sa ishte lojtar i Realit, ku i ka shënuar 18 gola në 31 ndeshje të “El Clasicos”.

“Shpresoj që ai do t’iu mungojë atyre dhe ta vërejnë mungesën e golave të tij”, tha spanjolli për EL Pais.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test