Gruaja e Sorrentino-s sulmon Juve-n: Mund të jeni kampionë, por jo qenie njerëzore - Bota Sot
Gruaja e Sorrentino-s sulmon Juve-n: Mund të jeni kampionë, por jo qenie njerëzore

Futboll

Gruaja e Sorrentino-s sulmon Juve-n: Mund të jeni kampionë, por jo qenie njerëzore

Më: 19 gusht 2018 Në ora: 18:59
Pamje nga ndeshja e fundit

Stefano Sorrentino mesa duket e ka falur Ronaldo-n për incidentin që pati në fund të ndeshjes, por jo gruaja e tij.

Portieri 39-vjeçar është goditur nga Cristiano Ronaldo pak para se Juve të shënonte golin e fitores. Sorrentino ka dalë nga fusha me barelë duke u transportuar në spital.

Ai e ka marrë me të qeshur, por gruaja e tij jo: “U mundova të mos flisja dhe të fokusohesha te ajo që kishte më shumë rëndësi, familja ime.

“Gjithsesi, nëse kampionët duan të cilësohen si të tillë, në radhë të parë duhet të tregojnë se janë qenie njerëzore. Më vjen keq, por nuk mund t’i admirojë këta kampionë.

“Unë admiroj burra të vërtetë, si Tomovic që i dha ndihmën burrit tim teksa ai kishte humbur ndjenjat.

“Faleminderit atyre që kanë zemër, humanistet, dinjitet dhe principe. Turp t’u vijë atyre që ofendojnë, kritikojnë dhe festojnë ose më keq shohin nga larg dhe më pas largohen.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...