Mourinho as në tokë as në qiell - Bota Sot
Mourinho as në tokë as në qiell

Futboll

Mourinho as në tokë as në qiell

Më: 28 gusht 2018 Në ora: 11:44
Mourinho as në tokë as në qiell

Manchester United ka marrë një tjetër rezultat zhgënjyes në kampionat të hënën në nbrëmje, teksa Tottenham ka fituar 3:0 në “Old Trafford”.

Siç mund të kuptohet, humori i Jose Mourinho nuk ka qenë shumë i mirë dhe kjo është dukur qartë në konferencën për shtyp pas ndeshjes.

I acaruar nga pyetjet e gazetarëve, Mou ka braktisur konferencën pasi ka bërë këtë deklaratë:

“Ne humbëm 3 me 0, por unë kam fituar 3 Premier League, më shumë se 19 trajnerët e tjerë të këtij kampionati. Unë fitoj 3 me 2”. (Guardiola dhe Pellegrini janë dy trajnerët e tjerë që kanë fituar Premier).

Portugezi ka befasuar akoma më shumë në intervistën e dhënë për “Sky Sport”, ku ka thënë: “Nuk kemi humbur në aspektin taktik dhe as në atë strategjik, por kemi humbur ndeshjen”. Fundja Mourinho është as në tokë as në qiell.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...