Balotelli: Kjo është arsyeja pse nuk jemi Serie A - Bota Sot
Balotelli: Kjo është arsyeja pse nuk jemi Serie A

Futboll

E diel, 18 nëntor 2018

Balotelli: Kjo është arsyeja pse nuk jemi Serie A

Më: 14 shtator 2018 Në ora: 20:34
Mario Balotelli

Mario Balotelli i është kundërpërgjigjur kritikave për të – kështu që ka një arsye reale dhe valide pse nuk jam kthyer në serie A

Sulmuesi i Nice i është përgjigjur kritikëve në itali pas barazimit të Italisë me Poloninë, ku ai u paraqit në mbipeshë dhe nuk dinte si të hynte në lojë.

Shumë analistë e kanë vënë në pyetje trajnerin Roberto Mancimin se pse ka startyar me të, pasi që ai nuk kishte asnjë ndeshje parasezonale dhe ka luajtur më pak se 80 minuta vetëm një ndeshje këtë sezon.

Sky Italia postoi një imazh të Balotellit si Super Mario me titull “Super Mario Kart”, kurse kritikat vazhduan me komente të ndryshme me të.

“Lëximi i komenteve të njerëzve e pashë se sa shumë njerëz me urrejnë mua në Itali”, ka thënë Balotelli.

“Kur gjërat shkojnë mirë shpresojë që ata do të vazhdojnë të me urrejnë dhe të mos me mbështesin muaj – ata kanë të drejtë kur unë jam konsistent”.

“P.s  kam definitivisht një arsye reale dhe valide që pse nuk kam dashur që të rikthehem në Serie A, tani mendoj se e kam edhe më të qartë këtë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test