Kololli asistoi për fitoren e Zurich-ut - Bota Sot
Kololli asistoi për fitoren e Zurich-ut

Futboll

E hënë, 22 tetor 2018

Kololli asistoi për fitoren e Zurich-ut

Më: 23 shtator 2018 Në ora: 18:07
Pamje nga ndeshja

Skuadra e Zurich-ut si vendas mezi fitoi me rezultat minimal 1:0 kundër Luzernit. Në minutën e 55-të, reprezentuesi i Kosovës, Benjamin Kololli, për bukuri asistoi dhe Odey shënoi për fitoren e madhe te Zurich-ut. Kololli luajti deri në minutën e 83-të, kur u zëvendësua nga Mirlind Kryeziu, ndërsa Hekuran Kryeziu u largua nga fusha në minutën e 69-të dhe Toni Domgjoni u paraqit i plotë. Luzerni ka qenë i pafat dhe mbetet pa pikë. Idriz Voca dhe Shkëlqim Demhasaj luajtën standardë për Luzernin, ky i fundit u ndëshkua me karton të verdhë. Zurich renditet në vend të katërt me 11 pikë, kurse Luzerni është i pesti me 9 sosh.

Liga e Zvicrës

Young Boys-Baseli        7:1

Zurich-Luzern      1:0

St. Gallen-Lugano   2:2

Grasshoppers-Xamax        3:1

Thun-Sion     4:1

Tabela

1. Young Boys     7       7       0       0       21

2. Thun      7       3       2       2       11

3. St. Gallen        7       3       2       2       11

4. Zurich    7       3       2       2       11

5. Luzern    7       3       0       4       9

6. Lugano   7       2       3       2       9

7. Basel      7       2       3       2       9

8. Grasshoppers  7       2       1       4       7

9. Sion        7       2       0       5       6

10. Xamax 7       1       1       5       4

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test