Ramsey do të largohet nga Asenali, Juventusi i ofron kontratë - Bota Sot
Ramsey do të largohet nga Asenali, Juventusi i ofron kontratë

Futboll

E enjte, 18 tetor 2018

Ramsey do të largohet nga Asenali, Juventusi i ofron kontratë

Më: 11 tetor 2018 Në ora: 12:22
Aaron Ramsey

Duke filluar nga sezoni i ardhshëm, Aaron Ramsey pritet t’i bashkohet Juventusit.

Sipas Daly Mail, për mesfushorin uellsian të Arsenalit, që në përfundim të sezonit do të jetë lojtar i lirë, interesohen edhe Liverpooli me Chelsean, por kampionët e Italisë janë në avantazh për transferimin e 27-vjeçarit.

Mësohet se drejtuesit e Juventusit kanë vendosur të nënshkruajnë një para kontratë që në janar, moment kur Ramsey do të ketë të drejtë të futet në bisedime me ekipe të tjera.     

Nëse skuadra torineze nuk do të paguajë për kartonin e mesfushorit, atëherë do t’i siguronte një pagë që kap shifrën 250 mijë funte në javë.

Liverpooli dhe Chelsea e tundojnë Ramseyn për faktin që do të qëndronte në Angli me familjen e tij, por oferta e Juventusit mund ta bind atë që të transferohet në Serie A.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test