Nuk ka vend më tek Interi, Candrevan e kërkon Torino - Bota Sot
Nuk ka vend më tek Interi, Candrevan e kërkon Torino

Futboll

E mërkurë, 24 tetor 2018

Nuk ka vend më tek Interi, Candrevan e kërkon Torino

Më: 11 tetor 2018 Në ora: 13:19
Antonio Candreva

Futbollisti italian pritet të largohet nga zikaltërit në afatin kalimtar të janarit.

Antonio Candreva mund të rikthehet sërish në qytetin e Torinos, ku në vitin 2010 ka veshur fanellën e Juventusit, por këtë herë janë “granatat” ata që kanë shfaqur interes për 31-vjeçarin e Interit.

Gjatë afatit kalimtar të janarit, presidenti i Torinos, Urbano Cairo, do të nisë bisedimet me zikaltërit për huazimin e futbollistit.

Të dy klubet kanë marrëdhënie të mira dhe bisedimet mes tyre mund të mbyllen shpejt, por problemi mbetet te futbollisti, i cili më parë duhet bindur për të pranuar transferimin te skuadra e drejtuar nga Walter Mazzarri, i cili e kërkon me ngulm Candrevan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test