Kosovë hapi sytë, mos e lë këtë talent me të ikë - Bota Sot
Kosovë hapi sytë, mos e lë këtë talent me të ikë

Futboll

Kosovë hapi sytë, mos e lë këtë talent me të ikë

Më: 20 tetor 2018 Në ora: 16:51
Florent Muslija

Florent Muslija sapo ka shënuar edhe një gol në Bundesliga. Talenti 20 vjeçar nga Kosova ka kaluar Hannoverin në epërsi në përballjen si mysafir i Leverkusenit.

Madje, kosovari ka shënuar gol spektakolar nga gjuajtja e lirë.

Muslija pak ditë më parë debutoi me gol në Bundesliga dhe trajneri i Hannoverit për herë të parë i ka dhënë atij mundësinë e titullarit.

Muslija është paraqitur më parë për grupmoshat U20 të Gjermanisë, por Kosova e ka mundësinë ta bëjë për vete.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...