“Arena Kombëtare”, tani edhe... - Bota Sot
“Arena Kombëtare”, tani edhe...

Futboll

“Arena Kombëtare”, tani edhe...

Më: 23 tetor 2018 Në ora: 15:44
“Arena Kombëtare”, tani edhe...

Pas ndërtimit të pjesës dërrmuese të strukturës së stadiumit, “Arena Kombëtare” ka marrë edhe vlerat e një monumenti kulture. Prej ditësh ka nisur puna për montimin e pjesës së shkallares që përmban edhe vlerën dhe epitetin e monumentit të kulturës, të cilat janë ruajtur nga impianti i vjetër i futbollit, “Qemal Stafa”.

Në javët në vijim, do të nisë edhe puna për pastrimit e mesit të stadiumit, për t’u hapur udhë edhe punimeve për ndërtimin e tapetit të fushës dhe më tej elementeve të tjera që i shërbejnë stadiumit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...