Kjo është gjendja e Higuain pas lëndimit - Bota Sot
Kjo është gjendja e Higuain pas lëndimit

Futboll

Kjo është gjendja e Higuain pas lëndimit

Më: 5 nëntor 2018 Në ora: 07:18
Gonzalo Higuain

Gonzalo Higuain u zëvëndësua në minutën e 35-të në ndeshjen me Udinesen pas një lëndimi që pësoi në shpinë.

Sulmuesi i Milanit si duket nuk ka ndonjë lëndim serioz dhe nuk rrezikon ndeshjen me Juventusin.

“Pas dëmtimit të shpinës, Higuain shkoi menjëherë te fizeoterapeuti në dhomën e zhveshjes dhe pastaj shkoi në stol për pjesën tjetër të ndeshjes. Higuain nuk besohet të jetë në dyshim për ndeshjen kundër Juventusit javën e ardhshme, por ai mund të pushohet kundër Real Betis”, njofton Sky Sport.

Miloan do të luaj të ejtën kundër Real Betis në Europa League para përballjes të së dielës kundër Juventus. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat