Trajneri i Bayern befason me deklaratën e tij - Bota Sot
Trajneri i Bayern befason me deklaratën e tij

Futboll

Trajneri i Bayern befason me deklaratën e tij

Më: 11 nëntor 2018 Në ora: 10:17
Kovac

Bayern Munchen është mposhtu me rezultatin 3-2 mbrëmë kundër Dortmund edhe pse ishin ata që ka luan të parët në avantazh madje kishin epërsi dy herë.

Trjneri i bavarezve Kovac është shprehur se është mjaft i kënaqur me lojën e zhvilluar nga ekipi i tij pavarsisht humbjes.

Ai madje e ka quajtur si ndeshja më e mirë që Bayern ka zhvilluar kohët e fundit.

“Pamë një ndeshje fantastike futbolli nga të dyja skuadrat. Ishte një ndeshje e hapur”, ka thënë Kovac pas ndeshjes.

“Në pjesën e parë ne e kishim në dorë lojën, kurse në të dytën ishte Dortmundi”.

“Fatkeqësisht ne e humbëm ndeshjen, mirëpo jam i kënaqur me paraqitjen. Kjo ishte ndeshja më e mirë që prej asaj kundër Schalkes”.

Dortmund pas 11 javësh ka 27 pikë dhe është +7 nga Bayern që pozicionohet në vendin e tretë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...