Real Madrid apo Barcelona, Iniesta tregon se ku do të transferohet Neymar - Bota Sot
Real Madrid apo Barcelona, Iniesta tregon se ku do të transferohet Neymar

Futboll

Real Madrid apo Barcelona, Iniesta tregon se ku do të transferohet Neymar

Më: 13 nëntor 2018 Në ora: 12:16
Neymar

Andres Iniesta ka folur për mundësinë e rikthimit të Neymarit te Barcelona.

Andres Iniesta ka thënë se do të jetë shumë e vështirë, por do të ishte një transferim i madh i Barcelonës.

Mesfushori spanjoll aktualisht po luan te skuadra kineze, Vissel Kobe, andaj ka thënë se rikthimi i brazilianit në ‘Camp Nou’ nuk do të jetë i lehtë.

“Ata do të transferonin një lojtar unik në skuadrën e tyre, por që kjo gjë në futboll mund të ndodh dhe ju duhet të jetoni me të.

“Barcelona? Unë i shoh ata si pretendent kryesor për ta fituar titullin, ata kanë lojtarë të rinj që janë përshtatur mjaftë mirë.

“A mundet Neymar të rikthehet në Camp Nou? Do të jetë e vështirë, nuk mund ta përjashtoj atë gjë natyrisht, por që do të jetë shumë e vështirë për të”, ka shtuar më tej Iniesta. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...