Alex Sandro do të rinovojë kontratën me Juventusin - Bota Sot
Alex Sandro do të rinovojë kontratën me Juventusin

Futboll

Alex Sandro do të rinovojë kontratën me Juventusin

Më: 6 dhjetor 2018 Në ora: 22:53
Alex Sandro

Lajmet e fundit thonë se Alex Sandro është pajtuar për të nënshkruar kontratë të re me Juventusin deri më 2023

Alo brazilian është në bisedime për kontratën e re që nga vera e 2017, kur ai kishte refuzuar një kalim të Chelsea.

Në këtë verë ai është lidhur me një kalim në Premier ligë, me Manchester United që po ashtu janë të interesuar.

Tani, sipas Goal Italia dshe Sky të dy palët kanë arritur një marrëveshje të re e cila do ta lë Alex Sandron të bardhezinjtë deri në verën e vitit 2023.

Alo i majtë erdhi në Juve nga Porto më 2015 dhe deri me tani ka bërë 100 paraqitje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...