Një klub i Ligës së Dytë në Kosovë, me stadium modern - Bota Sot
Një klub i Ligës së Dytë në Kosovë, me stadium modern

Futboll

Një klub i Ligës së Dytë në Kosovë, me stadium modern

Nga: K. Goca Më: 19 dhjetor 2018 Në ora: 17:16
Një klub i Ligës së Dytë në Kosovë, me stadium modern

Kushtet e mira, sidomos infrastruktura sportive e mirë janë edhe frymëzim për klubet dhe vet sportistët. Qyteti i Lypjanit ka një arsye të fortë që të mburret me pamjen më të re të stadiumit.

“KF Ulpiana 1926, po bëhet me stadium modern. Më poshtë, ju sjellim pamjet nga stadiumi ”Sami Kelmendi” në prag të përfundimit të punimeve”, kështu është shkruar ditë më parë nga KF Ulpiana, e cila garon në Ligën e Dytë të Kosovës, grupit B dhe renditet në vend të katërt me 32 pikë.
Image

 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...