KRU “Gjakova” apel qytetarëve të kenë kujdes ndaj ujëmatësve, ngrirja mund të shkaktojë dëmtime

Gjakova

KRU “Gjakova” apel qytetarëve të kenë kujdes ndaj ujëmatësve, ngrirja mund të shkaktojë dëmtime

Më: 22 dhjetor 2021 Në ora: 14:42
Foto ilustrim

KRU “Gjakova”, apelon qytetarët të kenë kujdes ndaj ujëmatëseve, sidomos ata që kanë ujëmatësit të vendosur në ambiente të hapura sepse ngrirja e tyre mundë të shkaktojë defekte-dëmtime të pjesëve hidro-teknike.

Njoftimi i plotë:

Me rënjen e temperaturave, KRU “Gjakova” apelon që të shtoni kujdesin ndaj ujëmatësve , sidomos ju që ujëmatësit i keni të vendosur në ambiente të hapura.

Mbështillni mirë ujëmatësit tuaj dhe pjesët përcjellëse sepse ngrirja e tyre mundë të shkaktojë defekte-dëmtime të pjesëve hidro-teknike.

Ju faleminderit!

KRU “Gjakova” SH.A.

22.12.2021.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat