KRU “Gjakova” njofton se ka ndërprerjeje të ujit në disa fshatra të Gjakovës për shkak të një defektit në një gyp

Gjakova

KRU “Gjakova” njofton se ka ndërprerjeje të ujit në disa fshatra të Gjakovës për shkak të një defektit në një gyp

Më: 17 tetor 2022 Në ora: 12:56
Foto ilustrim

KRU “Gjakova” ka njoftuar konsumatorët e saj se për shkak të një defekti në gypin Ø 300 AC në fshatin Gexhë, ka ndërprerjeje të ujit në disa fshatra deri në sanimin e defektit.

Sipas njoftimit fshatrat që do kanë mbetur pa ujë janë fshati Gexhë,Malësi e Vogël, Ratkovc, Vranjak dhe Bratatin.

Të nderuar konsumatorë, iu njoftojmë se kemi defekt në gypin Ø 300 AC në fshatin Gexhë.Andaj, për shkak të punimeve në lokalizimin dhe sanimin e defektit jemi të detyruar të ndërpresim furnizimin me ujë në fshatrat: Gexhë,Malësi e Vogël, Ratkovc, Vranjak dhe Bratatin” thuhet në njoftim.

Njoftimi i plotë:

Njoftim!Të nderuar konsumatorë, iu njoftojmë se kemi defekt në gypin Ø 300 AC në fshatin Gexhë.Andaj, për shkak të punimeve në lokalizimin dhe sanimin e defektit jemi të detyruar të ndërpresim furnizimin me ujë në fshatrat: Gexhë,Malësi e Vogël, Ratkovc, Vranjak dhe Bratatin.Ekipet tona janë duke punuar në sanimin e defektit që konsumatorëve të ju rikthehet sa më parë furnizimi me ujë.Ju faleminderit për mirëkuptim!K.R.U. “Gjakova” Sh.a.17.10.2022

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat