Kuvendi i Gjakovës ia dha tokën një biznesmeni të ndërtojë hotel, reagon LVV-ja

Gjakova

Kuvendi i Gjakovës ia dha tokën një biznesmeni të ndërtojë hotel, reagon LVV-ja

Më: 26 tetor 2022 Në ora: 18:55
Kuvendi i Gjakovës

Deputeti i LVV-së, Agon Batusha ka thënë se sot Kuvendi Komunal i Gjakovës, pronën publike që ka qenë e destinuar për banim social, ia ka dhënë në shfrytëzim për 99 vite një kompanie private.

Sipas tij, aty do të ndërtohet një hotel prej 9 katesh si dhe dyqane do të lëshohen me qera me një çmim prej 83 euro në muaj.

Ai tha se Lëvizja Vetëvendosje ishte e vetmja parti që votoi kundër për këtë çështje.

“Grupi i Lëvizjes VETËVENDOSJE! ishte i vetmit që e votuan kundër”, shkroi ai në Facebook.

Tash e disa vite, Komunën e Gjakovës e udhëheq nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat