​Parku i Gjakovës mbushet me fotografitë e infermieres që dhunoi të moshuarën në shtëpi të pleqve

Gjakova

​Parku i Gjakovës mbushet me fotografitë e infermieres që dhunoi të moshuarën në shtëpi të pleqve

Më: 4 nëntor 2022 Në ora: 12:09
Fotografia e Aurona Pelajt

Fotografitë e infermieres që ushtoi dhunë fizike ndaj të moshuarës janë vendosur në parkun e qytetit të Gjakovës ku për pak pritet të nis edhe protesta.

Fotografia e Aurona Pelajt poshtë mbante mbishkrimin 'dënim maksimal'.

Aty kërkohet mbyllja e shtëpisë së pleqve “Orenda” në Pejë.

Protestuesit po ashtu përmes këtyre mbishkrimeve po kërkojnë edhe kontrolle më të rrepta në qendra të tilla.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat