Vetëm një familje evakuohet pas vërshimeve në Gjakovë, flasin nga komuna

Gjakova

Vetëm një familje evakuohet pas vërshimeve në Gjakovë, flasin nga komuna

Më: 21 nëntor 2022 Në ora: 16:14
Foto ilustrim

Nënkryetari i Komunës së Gjakovës, Flamur Fetahaj për Klankosova.tv tha se vetëm një familje është evakuuar pas të vërshimeve të fundit.

“Është vetëm një familje që u evakuua në komunën tonë. Rrugës për te Reka e Keqe siç e quajmë ne, në lagjen “Shote Galica”, u raportua për bllokim total të një shtëpie, të cilën ekipet emergjente e çliruan dhe tanimë kjo familje po qëndron tek të afërmit e tyre”, tha ai.

Fetahaj tha se situata pas këtyre vërshimeve është nën kontroll ndërsa përmendi edhe një problem që e pati njëra nga shkollat e vendit pas reshjeve të mëdha të shiut.

Shkollat e vendit, ashtu si ditëve të tjera zhvilluan normalisht procesin mësimor. U raportua vetëm për një klasë të Shkollës së Mesme të Lartë të Mjekësisë që pati rrjedhje të shiut por që këta nxënës u bartën në klasën tjetër dhe nuk pati ndërprerje të mësimit”, përfundoi nënkryetari, Flamur Fetahaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat