KRU “Gjakova” vazhdon me investime, bëhet rehabilitimi e ndërrimi i rrjetit në Rahovecit

Gjakova

KRU “Gjakova” vazhdon me investime, bëhet rehabilitimi e ndërrimi i rrjetit në Rahovecit

Më: 22 dhjetor 2022 Në ora: 13:26
Rahovec

Kompania Rajonale e Ujësjellësi KRU “Gjakova” ka vazhdar me realizimin e projekteve, duke investuar në Rahovec në rehabilitimin e ndërrimin e rrjetit.

Kompania ka bërë të ditur se është bërë ndërrimi i rrjetit  nga Asbest Cement AC dhe është vendosur rrjeti i ri  me Gypat RC PE me gjatësi l=90m’ në rrugën “Faredin Hoxha” në qytetin e Rahovecit.

Njoftimi i plotë:

Në vazhdimësinë e punëve paralele në kuadër të bashkëpunimit të mirë që kemi me Komunën e Rahovecit po realizohen projekte të rëndësishme për këtë komunë si bashkëpunim me KRU “Gjakova”.

Këto ditë është bërë ndërrimi i rrjetit  nga Asbest Cement AC dhe është vendosur rrjeti i ri  me Gypat RC PE me gjatësi l=90m’ në rrugën “Faredin Hoxha” në qytetin e Rahovecit.  Intervenimi është bërë në 90 metra gjatësi të rrjetit, ky projekt është realizuar nga KRU “Gjakova”- Njësia Operative Rahovec në bashkëpunim me Komunën e Rahovecit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat