Lutfi Haziri nderon me mirënjohje zv.ministrin e ri të qeverisë Haradinaj - Bota Sot
Lutfi Haziri nderon me mirënjohje zv.ministrin e ri të qeverisë Haradinaj

Gjilani

E premte, 19 tetor 2018

Lutfi Haziri nderon me mirënjohje zv.ministrin e ri të qeverisë Haradinaj

Nga: Nebi Ajeti Më: 22 nëntor 2017 Në ora: 18:52
Lutfi Haziri dhe Rexhep Kadriu

Sot Qeverisë së Republikës së Kosovës i’u shtua edhe një zv.ministër tjetër e ai është Rexhep Kadriu.

Mirëpo pak kush e di që Rexhep Kadriu para se të emërohet në këtë pozitë, ka qenë nënkryetar i komunës së Gjilanit, ku ka bashkëqeverisur me Lutfi Hazirin, kryetar te Gjilanit nga radhët e LDK-së.

Sot kryetari aktual i komunës së Gjilanit, e ka nderuar me mirënjohje Rexhep Kadriun për kontributin e tij si nënkryetar i kësaj komune.

Rexhep Kadriu u emërua zv.Minster i Infrastrukturës në qeverinë Haradinaj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test