Hyseni pret në takim ambasadorin e OSBE-së, flasin për komunitetet jo shumicë

Gjilani

Hyseni pret në takim ambasadorin e OSBE-së, flasin për komunitetet jo shumicë

Më: 12 shkurt 2024 Në ora: 14:58
Foto nga takimi

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka pritur të hënën në takim ambasadorin e OSBE-së në Kosovë, Michael Devenport.

Në takim, Hyseni dhe ambasadori Devenport, kanë diskutuar për punën dhe angazhimin si qeverisje lokale.

“Në takimin me ambasadorin e OSBE në Kosovë Michael Devenport diskutuam për punën dhe angazhimin si qeverisje lokale

. Puna me komunitetet jo shumicë ishte tema kryesore dhe vizita kishte për qëllim edhe vlerësimin pozitiv për këtë angazhim”, ka thënë kreu i Gjilanit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat