Krasniqi bisedoi me Federatën e Golfit dhe të Minigolfit

Golf

Krasniqi bisedoi me Federatën e Golfit dhe të Minigolfit

Më: 30 prill 2021 Në ora: 13:20
Krasniqi bisedoi me Federatën e Golfit dhe të Minigolfit

Në vazhdën e takimeve me drejtuesit e federatave sportive, presidenti i KOK-ut, Ismet Krasniqi, ka pritur drejtuesit e Federatës së Golfit të Kosovës (FGEK) dhe Federatës së Minigolfit të Kosovës (FMGK).

Kryetari i FGEK-së, Blerim Sejdiu dhe ai i FMGK-së, Lavdim Zylfiu, të shoqëruar nga anëtarë tjerë të këtyre federatave, kanë uruar presidentin Krasniqi për zgjedhjen në krye të KOK-ut.

Të tria palët kanë diskutuar për mundësitë e bashkëpunimit mes KOK-ut dhe FGEK-së e FMGK-së, për çka presidenti Krasniqi shprehu gatishmërinë për bashkëpunim dhe përkrahje për të dyja federatat.

Kryetarët Sejdiu e Zylfiu sollën edhe letër urimet e presidentit të Federatës Botërore të Minigolfit, Gerhard Zimmermann dhe kryetarit të IPPA të golfit, Carlo Farioli, që i adresoheshin Ismet Krasniqit për zgjedhjen president i KOK-ut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat